You are currently viewing Odpływ liniowy 90 cm – minimalistyczne rozwiązanie do aranżacji łazienki
Odpływ liniowy pod prysznicem w mieszkaniu

Odpływ liniowy 90 cm – minimalistyczne rozwiązanie do aranżacji łazienki

  • Post author:
  • Post category:Łazienka

Coraz bardziej popularne są minimalistyczne rozwiązania do aranżacji łazienki. Bardzo popularne stają się prysznice typu walk in oraz bez brodzikowe kabiny prysznicowe. W przypadku wyboru do swojej przestrzeni łazienkowej prysznica bez brodzika, należy uwzględnić konieczność zastosowania odpowiedniego odpływu. Czym jest odpływ liniowy? Jakie warunki powinny zostać spełnione aby odpowiednio go zamontować ? Jakie płytki wybrać do łazienki, aby uniknąć zagrożenia poślizgnięcia? 

Prysznic z odpływem liniowym 90 cm – stare rozwiązanie o nowym zastosowaniu

Odpływy liniowe nie są niczym nowym. Znane są od dawna. Do tej pory popularnie stosowane były w przestrzeniach takich jak basen czy siłownia. Natomiast dopiero w ostatnich latach zyskują popularność w przestrzeniach domowych. Decydując się na prysznic z odpływem liniowym można dobrać odpływ w taki sposób, aby mógł stanowić spójną całość z pozostałymi elementami wykończeniowymi we wnętrzu. Zobacz więcej na https://listwy.online/odplywy-liniowe-90-cm/.

Montaż odpływu liniowego należy zaplanować już na etapie projektowania łazienki. Wiąże się to z tym, że konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłogi. W przypadku, gdy pomysł o założeniu bezbrodzikowego prysznica i odpływu pojawił się w momencie, kiedy płytki położone są na podłodze, to sytuacja robi się znacznie bardziej skomplikowana i wiąże się z kłuciem podłogi.   

Rosnąca popularność odpływu liniowego

Odpływ liniowy jest to odpływ wody, który może zostać zamontowany w podłodze lub w ścianie. Funkcją odpływu liniowego jest odprowadzanie wody do kanalizacji. Odpowiednio wyprofilowana posadzka pozwala na spływanie wody przy pomocy siły grawitacyjnej. 

Odpływ liniowy jest obecnie synonimem nowoczesności. Zyskuje coraz większą popularność i znajduje coraz większą grupę zwolenników. Wzrost popularności bezbrodzikowe kabiny prysznicowe zawdzięczają nie tylko bardzo minimalistycznemu, nowoczesnemu designowi, ale również wysokiemu poziomowi funkcjonalności oraz łatwości do utrzymania w czystości. Jest to rozwiązanie, które nie tylko zwiększa komfort kąpieli, ale stanowi świetną alternatywę dla osób, które mają problemy z poruszaniem i tradycyjne brodziki stanowią dla nich dużą barierę. Jest to szansa na zwiększenie niezależności w grupie osób z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózku inwalidzkim, a także osób starszych czy małych dzieci. Jest to produkt, który może pozwolić odmienić codzienność licznej grupy osób oraz wpłynąć na znaczne ułatwienie ich funkcjonowania.  

Brak brodzika oraz brak połączeń brodzika z kabiną sprawia, że mniej jest trudno dostępnych miejsc, które są świetnym miejscem do gromadzenia się zanieczyszczeń. Dzięki temu znacznie łatwiejsze jest utrzymanie odpowiedniej higieny.

Odpływ liniowy o szerokości 90 cm – łazienka pod Twoje potrzeby 

Odpływ możesz dostosować do własnych potrzeb i własnej wizji łazienki. Twojej decyzji pozostaje wybór wzoru, kształtu, wariantu oraz koloru. Odpływ liniowy czarny, odpływ liniowy złoty, srebrny – możesz wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie. Najbardziej popularnymi i najchętniej wybieranymi rozmiarami są: 

  • odpływ liniowy 60 cm,
  • odpływ liniowy 70 cm,
  • odpływ liniowy 80 cm,
  • odpływ liniowy 90 cm.

Jak zamontować odpływ liniowy? 

Odpowiedni montaż, pozwalający na bezawaryjne, długoletnie funkcjonowanie to bardzo ważna kwestia dotycząca odpływu liniowego. Przy montażu odpływu konieczne jest zastosowanie właściwego kąta nachylenia. Spadek ten powinien wynosić około 2,5%. Należy również wykonać odpowiednią hydroizolację, czyli zabezpieczenie przed przenikaniem wody, na ścianach, które będą narażone na bezpośredni kontakt z wodą. Hydroizolacja może zostać wykonana np. przy użyciu folii w płynie.

Odpływ liniowy płytki – jakie wybrać?

Bardzo ważną kwestią jest również właściwy dobór płytek, które spełniają nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Muszą być maksymalnie funkcjonalne. Podłoga pod prysznicem powinna zostać wyłożona płytkami o III lub IV klasie ścieralności. Płytki muszą być antypoślizgowe, by zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia i zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie kąpieli. Dobrym wyborem będzie również fuga epoksydowa, która w porównaniu do cementowej jest bardziej twarda i odporniejsza na uszkodzenia.